Novinky
z mojí tvorby

´My Godot´

Malba při příležitosti přihlášky do sotěže ArtPrizeCBM

            Tak. Konečně jsem zafinišovala svoji první ´opravdovou figurální kresbu´. A to k příležitosti soutěže, která se koná po Evropě - ArtPrizeCBM a  já se jí chtěla zúčastnit. Soutěž je mezinárodní a soutěží se nejenom v malbě, ale i v sochaření či ve filmovém ztvárnění. Téma na soutěž je dané - ´Waiting´. Tak jsem si řekla - musí to být emocionální bomba :D Takže jsem se rozhodla pro obraz, který bude vzbuzovat spíše negativní emoce, ale ponese o to hlubší význam. Název díla ´My Godot´ odkazuje na známé dílo ´Čekání na Godota´ od Samuela Becketta a spojuje jeho příběh o nesmyslném čekání s láskou.

Přihlášku jsem odeslala a budu si držet palce, jestli mne vyberou, nicméně ať tak či tak, tohle dílo mne bavilo malovat.

´Residuum´

příběh dvou duší

        Někdy Vaše psýché zažije takové emocionální zvraty, že už samo neví, co cítí a co je správné či co by si přálo. A to je jedna z ideálních chvil na namalování nového obrazu.

        Podkladem pro obraz byla změť mnoha pocitů. Schovává se v něm především příběh o oboustranné bolesti, karmě, ale i o uzdravování a především odpouštění jak sobě, tak druhému. Posouvání se někam dál, ´smazání tabule´. Nejedná se o ideu spříznění duší, jak by se mohlo zdát. Spíše snahu o porozumění, objektivitu a o poděkování.

       Sám obraz je pak výsledkem všech těchto pocitů. Je právě o tom zcela jediném, co na konci vždy zůstane - jako když se rozčeřená voda konečně ustálí. O ´residuu´.

´Finding peace´

hra barev

         Jako vždy, zase mne jednou popadla nálada na něco barevného. Barvy, to je prostě moje. Tak jsem si po dlouhé době zase vzala suché pastely do ruky a výsledek nebyl k zahození. Tak jsem jej použila jako námět na malý obrázek a nelituju :) Je dobré vědět, že dokážu stále vymýšlet zcela originální obrazy!

Zúčastním se!

Mezinárodní veletrh současného umění

      Oh la la! příští rok mne uvidíte vystavovat na Mezinárodním veletrhu současného umění v holešovicích 2018 ! Budu moc ráda za všechny, co se přijdou podívat, ať už známé či neznámé tváře:)

můj profil vystavovatele naleznete zde:

http://www.atelierartfest.cz/karin-mosnickova/

´Protect the weaker´

Začátek sady?

    Tak jsem zase měla chuť na něco opravdu roztomilého. Takže když jsem náhodou narazila na fotku malé myšky na palci, už jsem brala do ruky štětec!
      Jak jsem postupovala s malbou, docházelo mi, že to zároveň bude hezky projektovat moji lásku ke zvířatům a můj zájem o jejich ochranu. Název už byl jasný, Protect the weaker, alias ochraňuj slabší. Chtěla jsem se zaměřit na detail, takže jsem použila malé plátýnko s rozměry cca 18x25. Pro malou myš malé plátno!

      Když jsem pak našla vícero stejně tak roztomilých fotek, které bych mohla využít jako podklad pro další malby, došlo mi, že asi bude brzo následovat sada roztomilých maleb, které budou ukazovat tu krásnou a něžnou stránku zvířat a apelovat na jejich ochranu.. Takže brzo tu bude pokračování!

´Shortcut to the Neverland´

obraz na zakázku na motiv Petra Pana v Tianjinu

Jeden z mých prvních prodaných obrazů vytvořených na zakázku! Zadání ovšem nebylo snadné - Petr pan s Wendy v Čínském městě Tianjin, rozměry 50x40.

Obraz měl být hodně snový, s postavičkami, ve kterých se mohou shlédnout děti. Těžko říct, co bylo těžší - pozadí Tianjinu nebo Petr Pan s Wendy. Navíc malování postav se všeobecně poměrně vyhýbám, protože si v tom tolik nevěřím - pro jistotu jsem tedy využila pomoci fólií a nejdřív si udělala nákresy. Především s Wendy bylo dilema, kam ji umístit. Ale myslím, že výsledek se nakonec dost vydařil! 

Finální podoba
Finální podoba

Baví mě dělat obrazy s nějakými zajímavými prvky. Proto jsem se zde vyžila na Zvoněnce, víle s vílím prachem, improvizovala jsem a použila jsem trochu zafixovaných flitrů a podruhé v životě fluorescenční barvu, co po nasvícení svítí v noci. Obraz tak může být pro děti i zábavou, protože se na zvoněnku můžou podívat i v noci.

Jsem velice potěšena, že se obraz paní Babčanové líbil a k mé velké radosti se mi dostala do rukou i krátká recenze nové majitelky díla:

... A měla jsem velké štěstí, když se kamarádka zmínila o tom, že její dcera teď maluje obrazy. Jelikož byla ochotná vytvořit jeden do 14 dnů, začala jsem fantazírovat. Petr Pan a Wendy by se mi líbili z té knížky, ale namísto Země nezemě by mohli doletět přímo do Tianjinu. Na malý papírek jsem napsala vstupní informace a pak začaly správné telefonáty typu: Píšeš, že to město nemá být smutné, spíš fádní; jen nějaké okýnko třeba může svítit - a to má tedy být v noci? ...

    Konečné dílo sice nakonec těsně přesáhlo velikost kufru, což mi dalo zabrat při balení, ale všem se moc líbí a nejlepší je, že pohledu na město, který si umělkyně vybrala, vévodí nejvyšší stavba ve městě, ve které na 32 patře pracuje Pavel. Obraz se jmenuje se Zkratka do Země nezemě..

Malba obrazu ´Remember me´

v zatím největším rozměru 80x80

Finální podoba
Finální podoba

    Odhodlávám se malovat na větší a větší plátna. ´Remember me´ je zatím ze všech největší s rozměrem 80x80. Zajímavý fakt - Inspiraci jsem vzala tentokrát né z mé hlavy, ale z počítačové hry, v níž se podobný námět obrazu objevil. 

    Aby byl ještě víc unikátní,zkusila jsem na něm poprvé použít Glow akryl barvu, která při nasvícení svítí ve tmě. Fotoaparátem jde efekt zachytit dost obtížně, ale něco málo se mi zachytit přece podařilo! Malbu této abstrakce jsem si fakt užila, baví mě si s malbou hrát - použila jsem i metodu zkapávání barvy jak z vrchu obrazu, tak zespodu. 

Aktuálně na prodej. :)

Free art friday

1. dubna 2017

    Letos poprvé jsem se zúčastnila akce FAF a byl to magický večer! Vyzkoušela jsem si vyrábění aranžmá před veřejností a zjistila na vlastní oči, co si o mých obrazech myslí ostatní. Reakce byly více než pozitivní a to mi udělalo velkou radost! 

     Na konci jsem dokonce měla možnost poznat slečnu, jež dostala moji malbu ´Abstractum momentum´ a byla z ní naprosto unešená. Není nic lepšího, než vedět, že jste někomu takhle udělali radost!

Můj prozatimní ´Ateliér´


    Kdyby někoho zajímalo, kde tvořím, tak prozatím takto a tady! Konečně mám aspoň svůj tvořící koutek a nemůsím mít pracovnu v pokoji, kde spím. Sice bych nepohrdla v budoucnu větším prostorem a lepším způsobem skladování a organizace, ale i teď je toto velký pokrok od práce na zemi v pokojíku. Takže cítím velkou vděčnost a spokojenost!